reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 2: Van Gullfoss naar Hveragerði
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-2-van-gullfoss-naar-hverageri.html
Woensdag 19 augustus 2009. Dag 2: Van Gullfoss naar Hveragerði. Weg 327 naar Stöng. Foto van Gé Nielissen. Landschap bij weg 327. Foto van Gé Nielissen. Foto's van Gé Nielissen. Niet alleen de waterval is erg mooi, ook het uitzicht is de moeite waard. Foto van Gé Nielissen. Foto's van Gé Nielissen. Abonneren op: Reacties plaatsen (Atom). Bij het voorbereiden van mijn reizen maak ik veel gebruik van reisverslagen van anderen. Dit is mijn tegenprestatie. Terugreis via Reykjavik naar Amsterdam. Dag 1: Amste...
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 7: Van Egilstaðir naar Mývatn (deel 2)
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/02/dag-7-van-egilstair-naar-myvatn-deel-2.html
Maandag 24 augustus 2009. Dag 7: Van Egilstaðir naar Mývatn (deel 2). Van Dettifoss naar Ásbyrgi. Na het bezoek aan de Dettifoss en Hafragilsfoss zijn we via weg 864 verder gereden in noordelijke richting. Het deel van deze weg ten noorden van Dettifoss is minder slecht dan het zuidelijk deel vanaf de ringweg. Na nog eens 30 km hobbelen waren we wel blij dat we de brug over de Jökulsá á Fjöllum naderden. Brug over de Jökulsá á Fjöllum. Ásbyrgi in het Jökulsárgljúfur National Park. Onze rit over dit schie...
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 3: Van Hveragerði naar Kirkjubæjarklaustur (deel 1)
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-3-van-hverageri-naar.html
Donderdag 20 augustus 2009. Dag 3: Van Hveragerði naar Kirkjubæjarklaustur (deel 1). We zijn deze dag langs de zuidkust in oostelijke richting getrokken met Kirkjubæjarklaustur als eindbestemming. Onze eerste tussenstop was bij de Seljalandsfoss. Die vanaf de ringweg zichtbaar is als je van west naar oost rijdt. Seljalandsfoss vanaf de parkeerplaats. Foto van Gé Nielissen. Foto's van Gé Nielissen. Het pad achterlangs de waterval. Foto's van Gé Nielissen. Foto's van Gé Nielissen. Foto van Gé Nielissen.
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 5: Fjallsárlón
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-5-fjallsarlon.html
Zaterdag 22 augustus 2009. Een korte wandeling in de vroege ochtend in de buurt van het hotel leverde een paar mooie zonnige plaatjes op. Op de eerste foto is in de verte de Atlantische Oceaan te zien. Na het ontbijtbuffet zijn we een stukje teruggereden in westelijke richting om de ijsbergenmeren te bezoeken. We kwamen daarbij langs de 2109 m hoge Hvannadalshnúkur. Het hoogste punt van IJsland. Het is een top op de kraterrand van de Öræfajökull-vulkaan. Door de vorm lijkt de berg niet zo hoog. Dag 1: Am...
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 2: þingvellir
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-2-ingvellir.html
Woensdag 19 augustus 2009. Er was een heleboel thee, kaas en zoetigheid nodig om die gore smaak kwijt te raken. Na het ontbijt zijn we vertrokken voor een dagje 'hoogtepunten die iedereen doet' in IJsland. Op het programma van deze dag stonden achtereenvolgens Nationaal Park þingvellir. Vanuit Hveragerði zijn we de ringweg een stukje in oostelijke richting gaan volgen om daarna via weg 35 naar het noorden af te buigen. Tussenstop langs weg 35. Foto 1 van Gé Nielissen. ÞingvallavatnFoto's van Gé Nielissen.
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 4: Van Kirkjubæjarklaustur naar Smyrlabjörg (deel 1)
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-4-van-kirkjubjarklaustur-naar.html
Vrijdag 21 augustus 2009. Dag 4: Van Kirkjubæjarklaustur naar Smyrlabjörg (deel 1). Is een prachtige kloof in de Flaðrá rivier. Hoewel de kloof eenvoudig te bereiken is vanaf de ringweg is het er meestal vrij rustig. Je volgt de F206 richting Laki en rijdt rechtdoor als de weg rechts afbuigt richting Laki. Dit stuk van de F206 is ook met een gewone auto goed te doen. Toen wij er aankwamen was er net een tourbus. Maar nadat deze was vertrokken hadden we de kloof voor onszelf. Waterval langs de ringweg.
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 4: Van Kirkjubæjarklaustur naar Smyrlabjörg (deel 2)
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-4-van-kirkjubjarklaustur-naar_24.html
Vrijdag 21 augustus 2009. Dag 4: Van Kirkjubæjarklaustur naar Smyrlabjörg (deel 2). De volgende bestemming voor deze dag was het Skaftafell National Park. Vlak voor de afslag naar de ingang van het park is een parkeerplaats waar onder meer de resten zijn te zien van een brug die is weggespoeld bij een gletsjerdoorbraak. Parkeerplaats bij Skaftafell National Park. Gletsjer vanaf de parkeerplaats. Uitzicht op spoelzandvlakte Skeiðarársandur. De wandeling naar de Svartifoss duurt ongeveer een uur vanaf het ...
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 14: Excursie Landmannalaugar, de heenweg
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/03/dag-14-excursie-landmannalaugar-de.html
Maandag 31 augustus 2009. Dag 14: Excursie Landmannalaugar, de heenweg. Op deze laatste dag van de vakantie zijn we 's ochtends vroeg vertrokken voor een excursie naar Landmannalaugar. Bij het verlaten van Reykjavik reden we langs het Perlan. Complex. Aanvankelijk was dit bedoeld voor de stadsverwarming. Het bestaat uit zes watertanks waarop een glazen koepel is gebouwd. In de koepel zit een restaurant dat in twee uur ronddraait. in een van de tanks is een museum gevestigd. Uitzicht bij de Hjálparfoss.
reisverslagijsland2009.blogspot.com
Reisverslag IJsland 2009: Dag 1: Amsterdam - Keflavik - Hvergerði (deel 2)
http://reisverslagijsland2009.blogspot.com/2010/01/dag-1-amsterdam-keflavik-hvergeri-deel.html
Dinsdag 18 augustus 2009. Dag 1: Amsterdam - Keflavik - Hvergerði (deel 2). Via weg 427 zijn we naar Seltún gereden. Dit is een van de actiefste en kleurrijkste hete bronnengebieden in dit deel van IJsland. Komend vanuit het zuiden kom je eerst bij de kokende modderpot van de foto hieronder. Deze ligt rechts van de weg. Na het bezoek aan Krýsuvik zijn we via het Kleifarvatn meer naar de ringweg gereden. Kun je een kaartje. Downloaden waarop de grotere rivierdoorsteken met een V (van voorde. Het gebied ro...